הקמת גלריות

בשיח הרווח, כאשר אנו אומרים גלריה אנו מתכוונים לחלל שבו מוצגות יצירות אומנות, למכירה לקהל הרחב או לסוחרי אומנות. אבל יש גם משמעות אחרת, המתקשרת לבנייה. הקמת גלריות נועדה במקור להשיג חלל נוסף או להביא בשורה של עיצוב ייחודי במבנה קיים. מכיוון ששיטת בנייה שכזאת שימשה פעמים רבות אומנים שהתגוררו בשכונות ישנות ברחבי אירופה או ארצות הברית, הרחבת החלל הזו כונתה בשם גלריה. אבל כיום המושג כבר הוצא מן ההקשר המקורי של שכונות אומנים בוהמיות. כיום המושג משמש את הציבור הרחב וכן קבלנים ומהנדסים שנדרשים לתכנן שיפורים בחלל הפנים של מבנים שונים, בקונספט חדיש.

תשתית, מדרגות והגדלת שטח

הקמת גלריה, בין אם קלאסית (כזאת שיש לה תקרה מוגבהת) ובין אם אחרת, מחייבת יצירת תשתית ראויה, כלומר קונסטרוקציה. הקונסטרוקציה לא חייבת להיות יציקה של בטון, מה גם שלפעמים צעד כזה יהיה ממש בלתי אפשרי. יעיל ונכון הרבה יותר יהיה להשתמש בקונסטרוקציה מפלדה איכותית ומגולוונת. תוך כדי תכנון הקונסטרוקציה ניתן לשלב גם הקמה של מדרגות פנים מעוצבות. יילקחו בחשבון היבטים כדוגמת גובה התקרה וסוג התקרה, אפשרות לפתיחת חלונות, רוחב רצוי של גרם המדרגות וכן זווית שיפוע מיטבי. ייתכן שהתשתית תכלול הגבהות שונות, על פי הצורך, תוך שימת לב למטרה הרצויה שהיא, בסופו של דבר, הגדלת השטח הניתן לשימוש תוך יצירת אסתטיות מודרנית מרשימה.

ניתן להוסיף מרפסת

גלריה ניתן להקים בבתי מגורים וכן בסוגים שונים של עסקים או מבני ציבור שתוכננו והוקמו לפני שנים. קיימת חלופה אפשרית להקמה של גלריה בצורה של הוספת מרפסת תלויה. יש להדגיש כי לפעמים ניתן להתקין תוספת מרפסת וזאת לצד הקמת הגלריה (ולא במקום) במובן של "טובים השניים מן האחד". זוהי דרך נפלאה נוספת להגדיל את שטח הרצפה. זוהי גם דרך יוצאת מן הכלל לאפשר כניסת אוויר ואור אל הגלריה.

רציתם לשפץ את הבית? להוסיף גלריה או מדרגות, מעלית או אולי מרפסות? חברת א. נ אומנות מתכת בע"מ צברה ניסיון רב בהקמת תוספות בנייה, בחיזוקים ובהקמת מרפסות וגלריות מכל הסוגים. החברה מתמחה בעבודות מתכת ופלדה, עם דגש על פתרונות יצירתיים. הליווי ללקוח ניתן כבר מהצעד הראשון, והוא כולל: הגדרת תוכנית עבודה, פנייה לקבלת היתרים וביצוע מלא ואיכותי עד לסיום הפרויקט.

לקריאה נוספת:

קונסטרוקציית פלדה

קונסטרוקציה

מרפסת תלויה

חיזוק מבנים

מרפסות בטון